Jak reagować w takiej sytuacji?

Jak reagować na ojca córki mojej kobiety. Żyje z kobietą która ma córkę jej ojciec jest o mnie zazdrosny. Ostatnio poprosił mnie o rozmowę w rozmowie prosił o to abym nie mówił do jego córki że ją kocham będąc i żyjąc z jej mamą tworząc partnerski związek normalne jest że kocha się też córkę, chodzę z nią Na różne zajęcia odbieram ją ze szkoły, odrabiam z nią lekcje kiedy jej mama jest w pracy. Ojciec dziecka pracuje 400 km od miejsca zamieszkania przyjeżdża do siebie do domu na weekendy i wtedy odbierać dziecko od nas z domu. Dziecko samolubnie do mnie bawi się ze mną trzyma mnie za rękę a ojciec jest oto zazdrosny Jak reagować?

Witam,

emocje, uczucia są ważne do optymalnego funkcjonowania w życiu społecznym, nie ma nic złego, w tym, że czujemy radość, że lubimy kogoś, że akceptujemy i kochamy bezwarunkowo, tym bardziej, że Pan angażuje się w życie dziewczynki, rozmawia z nią o jej sprawach, pomaga w zadaniach domowych. Jest tata biologiczny i taki tata, który jest na co dzień, to dziecko zweryfikuje kto jest prawdziwy, na kogo można liczyć w trudnej chwili, kto kocha bezwarunkowo. Można dziewczynce wyjaśnić, że bardzo kocha Pan jej mamę i ją kocha Pan tak jak ojciec, tak jakby była Pana córką. Dobrze, że jest możliwość rozmowy, ponieważ można sobie wyjaśnić, zdefiniować rożne pojęcia, dojść do konsensusu, "zgoda buduje". Jeśli miłość jest bezwarunkowa umacnia poczucie własnej wartości, kształtuje samoocenę. Lepiej mieć dwóch wspaniałych ojców, niż żadnego. Można się uzupełniać i wspólnie budować profil rozwojowy dziewczynki, w aspekcie psychologicznym może być to korzystne. Ważne dla dziecka jest bezpieczeństwo.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś