Dlaczego dziecko boi się swojego taty?

Witam, mam problem otóż moja 13 miesieczna córka przebywa ze mną wiekszosc czasu i moimi rodzicami. Mój maż pracuje wiec w domu jest dopiero kolo 18. Moje dziecko od paru miesiecy reaguje na swojego tate jakos dziwnie tzn. nie chce jesc od niego, nie chce isc na raczki, bawic sie z nim, przy zmienie pieluszki, zostac z tata w domu tez nie chce i od razu reaguje płaczem i "stękaniem". Mój maz nie potrafi temu podołać czyli nic z tym zrobic, dlaczego mała reaguje tak na wlasnego tate?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie . Myślę iż nasza porada mało tu pomoże. Konieczne jest aby Ojciec Dziecka przeznaczył dla Córki więcej czasu, dziecko musi się do niego przyzwyczaić. Nie ma innej rady.

Prawdopodobnie nie nauczyła się, że tata jest dla niej "bezpieczną przystanią", opiekunem - w przeciwieństwie do Pani i do dziadków, którzy się nią opiekują. Wszystko zależy teraz od Pani męża i od Pani - na ile będzie miał szansę i motywację, by spędzać czas z córeczką. Jeśli nie chce ona zostać z nim, niech przez jakiś czas "wprowadza" Pani męża w zabawę/opiekę - spędzajcie ten czas po prostu razem. Niech córeczka widzi Was razem - niech poczuje, że tata, to ktoś bardzo ważny też dla mamy.
Przeznaczenie czasu dla córki to jedna rzecz, a jego jakość - druga. Jakie pomysły na ten czas ma mąż? Może potrzebuje pomysłów, porady? Może z jakiegoś osobistego powodu trzyma dystans do dziewczynki (np. wychowywał się wśród braci) - to zdarza się mężczyznom. Tata musi po prostu zapoznać się ze swoją córką i przekonać ją do siebie.
Nieodzowne będzie Pani wsparcie dla niego, żeby się nie zniechęcił!
Po prostu - teraz albo nigdy :)
A jeśli będzie to ogromny emocjonalny ciężar dla męża - zawsze warto skorzystać z konsultacji u psychologa, to naprawdę może pomóc.
Powodzenia!!!