Jak wesprzeć mojego tatę?

Witam, moja mama po dwoch konsultacjach u psychologa i psychiatry i stwierdzony zespol otella. Mama jest osoba po 60 i ze wzgledu na problemy z trzustka nie pije alkoholu. U kazdego z lekarzy mama byla na 2 max 3 wizytacj i po przepisaniu lekow mama stwierdziala ze jej sa one nie potrzebne, ze to z tata powinnismy zrobic porzadek a nie z nia... najwiekszym problemem jest to ze ze rodzice sa na emeryturze( tata praktycznie z domu nie wychodzi nawet na wspolne zakupy, bo mama wszedzie widzi ladnie mowiac kochanki a nawet juz kochankow) i mimo ze mama ma tate cały czas w domu przy sobie to wymysla coraz to nowe oskarżenia o zdrady, kochanki ze jest otrowana. Mimo ze przez swoje oskarzenia sklocila juz sporo osob w rodzinie nie da sie przwkonac do leczenia. Pytanie w tym wszystkim jak ratowac tate bo jego psychika tez juz jest wykonczona tymi wszystkimi obelgami...

Myślę, że pomocnym może być podjęcie konsultacji psychologicznych przez tatę lub też zgłoszenie sie do grupy wsparcia. Takie sytuacje są bardzo trudne i często obarczani zarzutami ludzie nie potrafią sobie z nimi radzić. Takie konsultacje lub grupa mialyby na celu nauczenie taty sposobów jak sobie radzić i jak uodpornic sie na tą trudną sytuację. Pozdrawiam