Czy mój tata jest socjopatą?

Witam, Mój tata doświadczył traumy w fazie fallicznej- a mianowicie kiedy miał 4 lata został brutalnie pobity przez dziadka którego bardzo kochał, (z reszta chyba nadal kocha co jest prawdopodobnie powodem wyparcia), ze musial przestac plakać, bo inaczej dziadek zabiłby go. Powiedzial o tym mojej mamie w młodości. Przez wiele lat zastanawiałam sie czemu tata jest jaki jest, poniewaz odznaczał sie nastepujacymi cechami: był impulsywny, brutalny- stosowal przemoc w rodzinie wobec kazdego wlacznie z moja mama. Był- z reszta nadal jest, bardzo inteligentna osoba ale jednoczesnie bardzo nie zaradna zyciowo. Moja Mama czesto chciala odejsc ale on uwiazywal ja przy sobie przypadkowymi ciazami. Potrafi bardzo “nawrzucać” lub poprostu zbrukac psychicznie. Obwinia o coś bez powodu co wydaje sie byc śmieszne zalosne. Czesto uzala sie nad soba nawet kiedy wina lezy po jego stronie, przedstawia innych jako potwotow a siebie jako pokrzywdzonego szczeniaczka. Jednocześnie potrafi kochać bezinteresownie. Mieszkam z dala od domu- jesli tylko moze, pomaga mi finansowo, doradza. Potrafi być czuly wobec reszty swoich dzieci, chwali je w towarzystwie, tak samo dobrze mowi o mojej mamie, przy innych- czyli nie tylko po to by sie jej przypodobac. Jej zawsze przedstawia sie jako zakochany na zabój tylko w niej. O swoich rodzicach ZAWSZE mowi dobrze. Zastanawiam sie czy mój tata jest socjopata? Jesli tak, to czy socjopata potrafi tak NA PRAWDE kochać na swoj sposób?

Droga Pani .Odpowiedziala Pani sobie sama na pytanie ktore Pani zadala.W tej sytuacji nalezy skupiac sie na pozytywnym zachowaniu Ojca o ile to mozliwe,mozna te zaproponowac leczenie u psychologa czy nawet psychiatry.Nie warto tez stygmatyzowac ludzi na podstawie szczatkowej wiedzy internetowej.Pozdrawiam.