Szantażowanie córki przez koleżankę

Moja corka chodzi do szkoly jak odmawia kolezance np ns dwor to ona ja szantazuje mowi ze nie bedzie sie z nia bawic porozmawiac z ta dziewczynka bo moja corka to przezywa opowiada

Przede wszystkim powinna Pani rozmawiać z córką. To oczywiste, że przeżywa. A koleżanki i koledzy - jak to w życiu bywa - są różni: jedni fajni i mili, inni odrzucający itp. Pani powinna te uczucia córki przyjąć, jakoś rozumieć, pobyć z nią w tym, może pocieszyć, coś wytłumaczyć, wesprzeć.
Pozdrawiam.

Przede wszystkim proszę porozmawiać z córką i wytłumaczyć jej, że zachowanie jej koleżanki jest nieodpowiednie. Może poprzez zabawę, może poprzez bajkę? Tak, aby dziecko uczyło się reagować spokojem na takie trudnosci, a nie stresem. To jest cel - nauczenie dziecka odpowiednich reakcji. Rozmowa z tamtą dziewczynką może w tym zakresie być nakładaniem na córkę "ochronnego klosza" w imię zasady, że dziecko trzeba ochraniać i nie można dopuszczać do trudności. Nie! To jest moment nauki, którą bedzie wykorzystywać przez cale życie. Chronienie jej nic nie da, a jedynie powiększy brak umiejętności reagowania na problemy w przyszłości. Pozdrawiam