Co może być przyczyną tych dolegliwości i złego samopoczucia?

Witam, mam 22 lata od około 2lat boli mnie głowa, początkowo raz na jakiś czas ale z czasem objawy zaczęły się nasilać, czułam metal podczas jedzenia dziś nie ma dnia bez okropnego bólu głowy. Od tego momentu mam także uczucie lęku, moje nastroje są zmienne ale większość z nich to smutek, i przygnębienie, złość, brak poczucia sensu we wszystkim. Dodatkowo trzęsą mi się ręce, nie jestem w stanie czasem utrzymać szklanki ani nasypać cukru aby go nie rozsypać. Nie jestem narażona na żaden stres, a mimo to ciągle jestem zdołowana. W ciągu tygodnia straciłam 5kg , przy wzroście 166cm waże 46 kg, nie mam apetytu, wypadła mi połowa włosów. Co może być przyczyną tego?

Witam, jeśli chodzi o ból głowy utrzymujący się tak długo warto najpierw wykonać badania aby wykluczyć chorobę mogącą być przyczyną tego bólu głowy. Jeśli choroba zostanie wykluczona można podejrzewać tło psychogenne biorąc również pod uwagę pozostałe wymienione objawy. Zarówno smutek i przygnębienie jak i lęk mogą wskazywać na stany depresyjne. Brak poczucia sensu i obniżonego nastroju również mogą być objawami depresji. Jednak diagnozę może postawić psycholog lub psychiatra po wykluczeniu ewentualnej choroby, mogącej mieć takie objawy jak te, które również Pani wymieniła tj. spadek masy ciała, brak apetytu, wypadanie włosów- to mogą być objawy depresji tylko i wyłącznie wtedy jeśli wykluczy się podłoże organiczne. Warto sprawdzić też poziom hormonów tarczycy, których nadmiar bądź niedobór mogą wykazywać objawy wymienione przez Panią. Stany depresyjne również mogą być objawem nieprawidłowości w pracy tarczycy. Zanim uda się Pani do psychologa bądź psychiatry warto odwiedzić lekarza rodzinnego, który pomoże określić podłoże opisywanych przez Panią objawów. Pozdrawiam