Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po rozwodzie rodziców nic mnie nie cieszy

Witam, Mam 20 lat, jestem studentem grafiki, mam zamiar otworzyć firmę. Jednak od kilku lat, przed i po rozwodzie rodziców stale odczuwam smutek, żal. Nic mnie nie cieszy, nic nie rozbawia. Rodzina mówi mi, że "Nie mam serca, że nie mam uczuć i jestem bydlakiem" czuję się krzywdzony, miewam myśli samobójcze, boję się okien i noży. Przestały mnie pociągać dziewczyny, zostawiłem znajomych by pracować i zadowolić ojca i babcię. Zasypiam o 6 rano i nie odczuwam głodu. Czy to objawy depresji? Piotr
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Depresyjne maski

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Ekspert wyjaśnia, czym są depresyjne maski. Okazuje się, że niektóre objawy wcale nie muszą świadczyć o depresji.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam Panie Piotrze! Niestety, porada internetowa uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Niemniej jednak objawy, o których Pan wspomina, mogą być oznaką depresji. Smutek, żal, przygnębienie, pesymizm, utrata zainteresowań, unikanie towarzystwa, brak radości, poczucie skrzywdzenia, myśli samobójcze, lęki, spadek libido, brak apetytu, zaburzenia snu jak najbardziej stanowią katalog symptomów zaburzeń depresyjnych. Bez wątpienia na Pana stan emocjonalny miała wpływ sytuacja rodzinna i rozstanie rodziców. Jeżeli powyższe objawy trwają ponad dwa tygodnie i czuje się Pan z dnia na dzień subiektywnie gorzej, radzę skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który będzie w stanie dokonać diagnozy różnicowej, określić, co Panu dolega i zaproponować optymalne dla Pana leczenie – farmakoterapię i/lub psychoterapię. Pozdrawiam!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Witam, możliwe że objawy mogą świadczyć o zaburzeniach depresyjnych, jednak aby to stwierdzić niezbędna jest wizyta u specjalisty. Proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą, psychologiem w poradni zdrowia psychicznego.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy