Co może oznaczać ciągłe drżenie rąk i kołatanie serca?

Witam, pisze z dość niepokojącym mnie problemem. Zacznę może od faktu ze nigdy nie miałam żadnych problemów zdrowotnych. Miałam bardzo zwinne rece. Nawet w dużym stresie czy przy pracach wymagajacych zręczności pozostawały precyzyjne. Na początku 2018 poprzez namowe znajomych skusiłam się na narkotyki. Kilkakrotnie paliłam marihuane, raz zażywalam ekstazy i MDMA. W czerwcu zeszłego roku za sprawą właśnie środków odurzających zmarła najbliższa mi osoba.. Od tej pory pozostałam czysta. Lecz zaobserwowalam u siebie ciągłe drżenie rąk, częste kołatanie serca. Bardzo łatwo podnosi mi się tętno. W pazdzierniku zostały mi przepisane leki antydepresyjne. Po zaledwie kilku godzinach od 1 zażycia leku zaczelam czuć się jak po narkotyku, miałam rozszerzone zrenice, dość mocno kołatało mi serce. Efekt ciagle wzrastał do stopnia ze lezalam w miejscu bojąc się ruszyć żeby nie zejść na zawał.. Chociażby troszkę większy oddech wywoływal znaczne przyspieszenie tętna. Lekarka zalecila zmianę dawki na mniejszą.. leki nadal zazywam a rece nadaal niepokojąco drżą i problemy z sercem. Nie wiem czy to efekty pourazowe zwiazane z strata bliskiej osoby ktora bardzo poważnie przeżyłam.. czy skutki po narkotykach. Nie wiem rowniez czy to kwestia czasu i wszystko wróci do normy czy jednak powinnam coś z tym zacząć robić. Jednocześnie od momentu rozpoczęcia "brania" zauważyłam duże zaniki pamięci i problemy z koncentracja. Narastało we mnie uczucie permamentnego lekkiego odrealnienia. Wówczas nie zwracalam na to jakos szczególnie uwagi, dopiero później zdałam sobie sprawę że nie pamietam dobrej połowy swojego życia.. aktualnie miewam problemy z opisaniem co robiłam 10 minut temu. Uczucie wyżej zawartego odrealnienia również nie ustępuje. Mogłabym to porównać do odczuć w trakcie snu.. czuje się jakbym była w śnie Często mało co rozumiem co się dzieje w trakcje jak się zamyslam, a nastepuje to u mnie od pol roku dosc czesto. Przykładowo mogę rano się przebudzic zaczać myśleć.. nagle wstać z łóżka nalać sobie wody wrócić położyć się ponownie zacząć pic. Po chwili można powiedzieć że odczuwam szok? Typu, Skąd ja mam wodę? Muszę dopiero się chwilę zastanowić przypomniec, a bywa i że pamiętam że BYLAM ale nie pamietam danej drogi czy tego co mijalam itp. Niepokoji mnie to:( nie wiem czy te "efekty" są skutkiem tzw jak pisałam pourazowym(?) czy to wszystko przez te zażywanie. Proszę o fachową radę.. A może to przez leki i powinnam np zmienić specjalistę?

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Wiatm, moim zdaniem powinna Pani wybrać sie na terapię.
Cześć objawów jest przez narkotyki, część, bo straciła Pani bliską osobę, cześć po lekach a część z innego powodu (np. co sie działo przed zaywaniem narkotykow).
Stad potrzebna analiza danych i diagnoza.
Poznawczo behawioralny terapeuta z doświadczeniem powinien zaradzić.
Pozdrawiam i powodzenia!