Co może oznaczać kaszel z krwią?

Dzień dobry, od 30.01 bylem chory kaszel szarpiacy b. mocny, dostalem antybiotyk, jest juz lepiej, temp brak. 3.02 bylem na izbie przyjec bo mnie mocno kaszlalo. Mysaem ze to zapalenie płuc, rtg w porzadku brak zmian na płucach. Niestety caly czas (gł. rano) odpluwam flegme z krwia, czy wymaga to dalszej diagnostyki? czy to po prostu efekt zapalenia drog oddechowych/gardla?. Nie pale papierosow.

Lek. Michał Lenard

Krwioplucie jest objawem, który wymaga dokładnej diagnostyki. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonanie bronchoskopii. Sugeruję wizytę u pulmonologa. Pozdrawiam!

Lek. Karolina Meszek

Witam,
jeżeli pojawia się krew w czasie kaszlu to jest to wskazanie do dalszej diagnostyki. Proszę udać się do lekarza rodzinnego który zleci na początek wszystkie podstawowe badania i dalej skieruje pana do lekarzy specjalistów.
Pozdrawiam