Co może oznaczać masturbacja w czasie snu?

Dzień dobry! Dzisiaj odbyłam dziwną rozmowę z moim narzeczonym. Zauważył on, że kiedy przebudza się w nocy, to ja zazwyczaj nie śpię i dotykam się wtedy w miejscach intymnych. Według niego podczas tych sytuacji jestem całkowicie świadoma i tylko teraz udaję, że nie wiem o co chodzi, bo „jest mi głupio”. Problem polega na tym, że ja naprawdę nie pamiętam, aby coś takiego miało miejsce. Czytałam o seksomnii, ale tam wyraźnie osoby dotknięte problemem są w stanie snu. Ja podobno jestem przytomna i zazwyczaj przestaję, kiedy on się przebudza. Zastanawiające jest również to, że kiedy ja budzę się w nocy, to nie zauważam nic dziwnego - pozycję ciała mam boczną, naturalną dla mnie, ręce pod poduszką, jestem ubrana, nie czuję lubrykacji pochwy. Snów erotycznych nie mam, bo zazwyczaj śnią mi się zwyczajne głupoty. Dodam, że życie seksualne mamy bardzo udane, pomimo tego, że nie osiągam orgazmów pochwowych. Nie jest to natomiast dla mnie problem, ponieważ odczuwam satysfakcję już z samego aktu seksualnego.

Jeśli chodzi o orgazmy pochwowe, to ich osiąganie jest zmienne indywidualnie. Według badań szacuje się, że około 10-20% kobiet osiąga orgazmy pochwowe. Najczęściej są to orgazmy łechtaczkowe. Tak po prostu.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności!
seksuolog@grabowski.gr