Co może oznaczać mój spadek wagi?

Mam 19 lat, 164cm wzrostu i ważę 45kg miesiąc temu ważyłam jeszcze 47kg, ale waga spadła bez żadnej zmiany w moim odżywianiu, czy może coś mi być?

Witam,
Przyczyn mimowolnego spadku masy ciała może być wiele jednak zwykle są to: nadczynność tarczycy, choroby układu pokarmowego, depresja, zwiększona aktywność fizyczna, stres, niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe itd. Oczywiście proszę nie zakładać od razu, że Pani choruje. Należy na spokojnie zastanowić się co może być przyczyną i jakie inne objawy sygnalizuje nam organizm. Najrozsądniej byłoby udać się do lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania żeby potwierdzić lub wykluczyć ewentualną chorobę.