Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyczyny utraty wagi u 18-latka

Jakie mogą być powody chudnięcia?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Dzień dobry. Obniżenie masy ciała mogą mieć bardzo zróżnicowane przyczyny: od tych prozaicznych jak omijanie posiłków (np. w wyniku intensywnego trybu życia) po poważne jak zaburzenia endokrynologiczne czy nowotwory. Szczególnie alarmująca sytuacją jest nagły ubytek masy ciała na poziomie 10% lub wyższy. Jeżeli nie wynika bowiem z zaniedbywania pór i jakości posiłków może sygnalizować problemy z tarczycą, cukrzycę, choroby układu pokarmowego, a nawet nowotwory. Jeżeli obserwuje Pan/i u siebie nagły spadek masy ciała, wymaga to bezwzględnej dalszej diagnostyki celem ustalenia przyczyny.
Pozdrawiam, wszystkiego dobrego!

0

Witam. Przyczyn może być wiele od złego odżywiania po choroby. Jeżeli obserwuje Pani znaczny spadek masy ciała , wymaga to diagnostyki celem ustalenia przyczyn chudnięcia. Pozdrawaim

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Może byc wiele przyczyn, jeżeli nie ogranicza sie jedzenia a waga spada to nalezy sie koniecznie udac do lekarza i wykonac przynajmniej podstawowe badania - morfologie, TSH, poziom cukru.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy