Co może powodować podwyższone próby wątroby u niemowlaka?

Witam Nasz 3,5 miesięczny syn ma podwyzszone proby watrobowe. Ma przedluzajaca sie zoltaczke obecnie na poziome 5,74. Ggtp 90 aspat 96 alat 59. Po dwoch tygodniach kontrola i wyniki jeszcze gorsze ggtp 107 aspat 107 alat 74. Dodam ze przyczyn w szpitalu nie znaleźli czekamy na wyniki badan metabolicznych. Przez 10 dni syn bral antybiotyk keflex z powodu zakazenia ukladu moczowego

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka . Jeżeli badania metaboliczne nie wykażą przyczyny konieczna diagnostyka w kierunku chorób wątroby. A czy Mama dziecka na coś choruje?