Co może znaczyć taki pęcherzyk w okolicy odbytu?

Witam. Zauważyłam u siebie dziwny wystający pecherzyk z odbytu w kolorze ciemno fioletowym. Wygląda to tak jak by było "połączone" z odbyt em tzn wychodzi z niego a nie sąsiaduje obok. Mam go dopiero jeden dzień, w dotyku jest bolesny, ogólnie cały dzień czuje dyskomfort czy przy chodzeniu czy siedzeniu. Dodam że dość często cierpię na zaparcia. Co to może być i czy to się wchlonie do środka? Gdy próbuję to wsunac do środka, po chwili się znów wysuwa. Mogę to wyleczyć za pomocą czopkow, maści i leków doustnych? Proszę o poradę. Pozdrawiam.

Jest to najpewniej hemoroid. najlepiej zastosować kilka dni dietę lekką, półpłynną aby twardy stolec nie wywołał pęknięcia żylaka. Może Pani kupić w aptece czopki na hemoroidy, np Proctoglyvenol