Co może znaczyć ten spadek samopoczucia?

Dzien dobry, Jestem 21 letnią kobietę. Od jakiegoś miesiąca mam bardzo duży spadek samopoczucia psychicznego. Jestem bardzo niestabilna emocjonalnie- łatwo mnie zdenerwować jak i zasmucić. Codziennie płacze czasami nawet bez powodu. Wszystko mnie denerwuje, stałam się także mniej empatyczna. Nie interesują mnie inni ludzie. Czuje się także odrzucona przez innych albo czasami i wykluczona ze społeczeństwa ( to akurat pojawiło się już pare miesięcy wcześniej). Szybko tez się mecze i nie czuje zbytnio przyjemności w tym co robię. Nie podobam się tez sobie. Mam problemy ze snem- często nie mogę zasnąć, potrafię kręcić się pare godzin po łóżku. Gdy już śpię mam problemy ze wstaniem nawet po 10h snu. Ostatnio tez ciagle tyje mimo, ze nie jem więcej. Mam także problemy żołądkowe chociaż nie wiem czy to ma coś do siebie. Nie wiem c robic. Proszę o nakierowanie mnie

Witam,

zalecane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, z pomocą specjalisty łatwiej będzie zrozumieć swój problem i poradzić sobie z nim.

Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś

Mgr Anna Byczko Psychologia

Szanowna Pani,

Biorąc pod uwagę różne możliwości, niewykluczone, że problem może być natury hormonalnej. Warto skonsultować to z endokrynologiem.

Zachęcam również do konsultacji z psychiatrą, który w zestawieniu z wynikami endokrynologicznymi, będzie mógł postawić diagnozę oraz pokieruje Panią dalej w kwestiach terapii.