Co może znaczyć to brązowe plamienie i skurcze macicy?

Od sierpnia przyjmuje Vibin mini Nie zabezpieczam się dodatkowo, cykl mam co 27 dni, jesteśmy 5 dni przed okresem i rano pojawiło się brązowe plamienie oraz skurcze macicy, wieczorem było go więcej, odnoszę wrażenie, ze zaraz dostanę okres, czy to normalne ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tabletki antykoncepcyjne są dosyć skuteczną formą ochrony, więc nie wymagają stosowania dodatkowego zabezpieczenia, chyba, że stosowane są niezgodnie z zaleceniami producenta.

W pierwszych miesiącach stosowania tabletek Vibin Mini istnieje możliwość występowania nieoczekiwanych plamień w środku cyklu i nie jest to powodem do niepokoju.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pani spis objawów, jakie mogą wystąpić podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Pod linkiem https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych dowiemy się, iż jednym ze skutków mogą być skurcze podbrzusza oraz plamienia międzymiesiączkowe, czyli objawy, które wystąpiły u Pani.

Najprawdopodobniej więc wszystko jest w porządku. Gdyby mimo upływu czasu, objawy te nadal występowały, zachęcamy do wizyty u ginekologa i wykonania podstawowych badań.

Oto odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-z-pochwy-przy-vibin-mini, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-podczas-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych-vibin-mini.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.