Co może znaczyć to brązowe plamienie i skurcze macicy?

Od sierpnia przyjmuje Vibin mini Nie zabezpieczam się dodatkowo, cykl mam co 27 dni, jesteśmy 5 dni przed okresem i rano pojawiło się brązowe plamienie oraz skurcze macicy, wieczorem było go więcej, odnoszę wrażenie, ze zaraz dostanę okres, czy to normalne ?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tabletki antykoncepcyjne są dosyć skuteczną formą ochrony, więc nie wymagają stosowania dodatkowego zabezpieczenia, chyba, że stosowane są niezgodnie z zaleceniami producenta.

W pierwszych miesiącach stosowania tabletek Vibin Mini istnieje możliwość występowania nieoczekiwanych plamień w środku cyklu i nie jest to powodem do niepokoju.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w którym znajdzie Pani spis objawów, jakie mogą wystąpić podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej. Pod linkiem https://portal.abczdrowie.pl/niepokojace-objawy-przy-stosowaniu-pigulek-antykoncepcyjnych dowiemy się, iż jednym ze skutków mogą być skurcze podbrzusza oraz plamienia międzymiesiączkowe, czyli objawy, które wystąpiły u Pani.

Najprawdopodobniej więc wszystko jest w porządku. Gdyby mimo upływu czasu, objawy te nadal występowały, zachęcamy do wizyty u ginekologa i wykonania podstawowych badań.

Oto odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-z-pochwy-przy-vibin-mini, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-podczas-zazywania-tabletek-antykoncepcyjnych-vibin-mini.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty