Co myśleć o takim zachowaniu?

Witam. Zmagam się z dużym problemem. Jestem mamą 2 dzieci. Mąż pracuje za granicą. 1 problem to złość, stres i denerwowanie się. Nie umiem nad tym zapanować. Dzieci jak mnie zdenerwują to aż mnie w środku gotuje. Wykrzycze się a po jakimś czasie myśle ze tak nie powinnam i tak zw każdym razem. Jeśli mówię coś i musze powtórzyć kilka razy tez wpadam w szał. Mąż gdy wróci to dzień jest całkiem inaczej zaplanowany nie tak jak ja chce. BARDZI mnie to drażni i mówię mu ze lepiej jak go nie ma. Wtedy jest wszystko po mojemu. 2 problem to spotkanie np z rodzina męża. Podczas rozmowy jąkam się, stresuje i czerwienię nawet jeśli tego nie chce. Jest to dla mnie stresujące. Podczas imprez spotkań zamiast przy stole siedzę w kuchni. Nie lubię roznow z osobami bezpośrednimi. Jeśli ktoś mi coś mówi a mi się to nie podoba nie odezwę się tylko dusze to w sobie. Czy są to os które znam 5 lat czy os które znam 2 lata nie ma różnicy ten sam problem. Boje się ze jak coś powiem bd się śmiać ze mnie. Nie wiem czy da się coś z tym zrobić.

Dzień dobry,

Czytam o czym Pani napisała i widzę, że jest Pani bardzo trudno. Widać tutaj trudność w radzeniu sobie z emocjami, w tym drażliwość. Oczywiście na podstawie tylko zapisanych informacji, bez kontaktu z Panią nie ma możliwości postawienia diagnozy czy zrozumienia problemu bez szerszego kontekstu. Drażliwość może być jednym z kryteriów np.depresji.

Zachęcam do zapisania się na konsultację do psychoterapeuty, który przeprowadzi wywiad, określi problem i zaproponuje odpowiednie leczenie terapeutyczne. Psychoterapia pozwoli Pani na szersze rozumienie swoich stanów emocjonalnych- o czym Panią informują, jakie są Pani potrzeby a także pomoże radzić sobie w opisanych przez Panią sytuacjach, uzyskać większy spokój wewnętrzny.

Życzę wszystkiego dobrego,

Karolina Jankowska-Frej

www.gabinet-self.pl

Warszawa