Co na skazę białkową dla 10-miesięcznego dziecka?

witam, zwracam sie do Panstwa z pytaniem. co podawac 10miesiecznemu dziecku ze skaza bialkowo? glownie chodzi mi o to, czy takiemu maluchowi mozna dawac lek Lactocontrol. pozdrawiam

Skaza białkowa jest związana z nadpobudliwością układu immunologicznego pod wpływem związków białkowych obecnych w żywności (przeważnie mleku). Skuteczną metodą jej terapii jest ograniczanie podaży białek - czasem można wspomagająco stosować leki przeciwhistaminowe (pod kontrolą lekarza). Środek o który Pani pyta jest stosowany w nietolerancji laktozy - a więc sytuacji w której organizm nie produkuje enzymu niezbędnego do rozkładania cukru mlecznego, co objawia się biegunkami, wzdęciami, przelewaniem w jelitach. Nie ma on więc żadnego zastosowania u Pani dziecka.