Co oznacza ból w okolicy odbytnicy?

Witam. Od dłuższego czasu (ok 3 mies.) dolega mi problem z dyskomfortem oraz bólem w odbytnicy. Zaczęło się wszystko ok 3 mies temu od świądu w okolice odbytu, który potem przeszedł w dyskomfort, a czesem nawet w ból. Po kilku tygodniach pojawił się też ból w jądrze. Postanowiłem skonsultować te dolegliwości najpierw z proktologiem, który po badaniu anoskopowym stwierdził że nic się nie dzieje, a ból może być spowodowany stresem. Kolejną wizytę miałem już u urologa, który po badaniu USG jąder stwierdził, że mam torbiel najądrza 4x5mm i powiedział że nie ma na razie czym się przejmować. W trakcie tych 3 mies. dolegliwości ustąpiły na ok 2 tyg, jednakże ok. mies. temu znów powróciły. Aktualnie mam dyskomfort w odbytnicy, który czasem przechodzi na jądro, czasem pojawia się uczucie obecności ciała obcego w okolicy odbytu, zauważyłem też niewielkie upłotnienie (jakby guz pod skórą) w bezpośtedniej bliskości do odbytu, w stronę jąder, ale nie wiem czy nie jest to po prostu taka budowa tej części ciała. Nie mam krwawień ani problemów z oddawaniem stólca. Jescze w tym okresie miałem badanie ogólne krwi : Leuk. 3.62 (podobny wynik mam od dłuższego czasu); Erytr. 4.83, Hemoglobina 14.5. Byłem po raz drugi u proktologa i zalecił on wykonanie kolonoskopii. Co to może być? Boję się kolonoskopii, a jeszcze bardziej wyniku... Mężczyzna, 27 lat.

Nie ma wskazań do kolonoskopii, ale do badania okolicy odbytu przez proktologa a i owszem. proszę umówić się na wizytę w celu sprawdzenia, czy nie ma Pan żylaka wewnętrznego odbytu (popularne hemoroidy). Warto nie czekać bez końca.