Co oznacza czkawka przy zapaleniu trzustki?

Witam chciałabym się dowiedzieć skąd u mnie wziął się pojedyncza czkawką ni stąd ni zowąd mam taki odruch.chce powiedzieć że mam zapalenie trzustki od 6 lat i biorę krem 25000 i wyniki mam dobre nic nie wskazuje na to że od tego.prosze o odpowiedź

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli czkawka nadal się utrzymuje wskazana jest kontrola u lekarza rodzinnego, który po badaniu zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Pozdrawiam