Co oznacza galaretowata wydzielina w ciąży?

Witam, jestem w 39 tyg ciazy i w czwartek miałam robiony masaż macicy a dzisiaj kiedy zrobiłam siusiu zauważyłam duży kawał galarety delikatnie zabarwiony na żółto rozowawo czy to czop sluzowy? Następnie po tym chciałam sprawdzić jak wyglada moja wagina i kiedy kucnełam wylał mi się dosłownie biały zadki płyn z pochwy. Co to znaczy proszę o podpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdopodobnie był to czop śluzowy. W 39 tygodniu ciąży powinna Pani być przygotowana na zbliżający się poród.