Co oznacza i jak leczyć dyspareunię nieorganiczną?

Bylam u sexuologa i stwierdzil mi dyspareunie nieorganiczna. I mowil ze terapia jednynie moge to wyleczyc. W piatek zamierzam iść do ginekologa nie przepisze mi żadnych tabletek ani nic ja myślę ze ginekolog mi pomoże? a nie terapia jakas ze seksuologiem . Na internecie pisze ze trzeba isc do ginekologa.

Dzień dobry!

Przy tej diagnozie właściwym kierunkiem jest podjęcie psychoterapii. Może ją prowadzić psycholog seksuolog lub psychoterapeuta, także nie będący seksuologiem.
Lekarz (np. lekarz ginekolog) prowadzi leczenie dyspareunii organicznej. Pani rozpoznanie jest inne. Oczywiście, nigdy nie zaszkodzi jednak skonsultować się z kolejnym specjalistą, zebrać więcej informacji, porównać otrzymane porady itp.

Pozdrawiam!