Co oznacza podwyższenie ciśnienia u 19-latka?

Dobry wieczór, Od trzech dni mam podwyższone ciśnienie, utrzymuje się na poziomie 151/82. Dolegliwe bóle głowy w okolicach potylicy i skroni, bóle mięśni w szczególności karku. Miewam ataki gorączki do ok. 37,8℃ utrzymujące się kilka godzin. Po przeczytaniu paru artykułów odpowiadam że nie mam problemów z nerkami i sercem. Wszelkie pomiary dokonałem samodzielnie. Mężczyzna 19 lat, 170 cm wzrostu, 51 kg wagi. Czy mogę prosić o jakąś wstępną analizę?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W jakim sensie dokonał Pan pomiarów samodzielnie? Przy takich dolegliwościach zawsze dokładnie należy poszukać przyczyny, i jak sam Pan zauważył najczęstszą przyczyną są problemy z nerkami. Może to też wynikać z chorób reumatologicznych. Powinien Pan udać się jednak z tym do dobrego lekarza.