Co oznacza swędzenie okolic odbytu u 23-latki?

Witam Od 2 miesięcy odczuwam swedzenie w okolicach odbytu. Nie ma zaczerwienienia. Skóra w tej okolicy wyglada zwyczajnie. Mam wrażenie ze nasila sie ono po słodyczach czy alkoholu. Stosowalam juz środki na hemoroidy, pozniej masci przeciwgrzybicze jak hasco fugin, pimafucort czy triderm i tabletki na alergie. Nic nie pomaga. Co może być przyczyną?

Lek. Michał Lenard

Przyczyną może być również szczelina odbytu, lub infekcja pasożytnicza. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby skieruje Panią do specjalisty. Pozdrawiam!