Co oznacza ta apatia i senność?

Jestem apatyczna,sens widzę w spaniu. Nie dam rady gotować, nawet oglądać filmu, czytac, nie spotykam sie z nikim po pracy - brak chęci i sensu. W glowie walczę ze sobą, bo powtarzam sobie, ze chce cos ze sobą zrobić, ale czuje przerażająca niemoc. Czesto placze, bo mam tego dość. Motywacja ze mnie ulatuje, czasami czuje sie bezsilna jak upośledzona umyslowo doslownie. Pracuje, ale po pracy robie sie jak warzywo i zmuszam do życia.nie umiem sie zdjagnozowac.Co innego robie niż mysle.comi jest?

Witam Panią
Apatia, płaczliwość, osłabienie decyzyjności,
brak motywacji nadmierna senność, utrata
zainteresowań i obniżenie zdolności do odczuwania
przyjemności, utrata sensu podejmowanych działań,
osłabienie lub utrata chęci życia są zwykle przejawem depresji.
Zachęcam do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem leczenia
depresji
i towarzyszących jej objawów.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry.
Pisze Pani o apatii, braku motywacji, odczuwanej niemocy.
Nie wiem, czy Pani obniżony nastrój wynika z sytuacji życiowej w jakiej aktualnie się Pani znajduje, czy wydarzyło się się coś trudnego w Pani życiu?
Nie będę Pani stawiać diagnozy, bo wirtualna przestrzeń nie jest do tego dobrym miejscem.

Gorąco zachęcam do wizyty u psychoterapeuty. Po dłuższej rozmowie i spotkaniu bezpośrednim postawi on Pani wstępną diagnozę i będzie mogła Pani przy jego pomocy pracować nad pozytywnymi zmianami w swoim życiu, emocjach, myślach.
Psychoterapeuta jeśli uzna za stosowne może Panią również odesłać na konsultację do psychiatry.

Pozdrawiam i namawiam do jak najszybszego spotkania z psychoterapeutą, żeby Pani stan się nie pogłębiał.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
/www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam, jest Pani apatyczna, senna, brak Pani motywacji. Napisała Pani że nie potrafi się zdiagnozować, to zrozumiałe, bo trudno jest znaleźć dystans do własnej sytuacji. Proszę skorzystać najpierw z konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu i psychologiem. Ważne jest aby uzyskać więcej informacji, od kiedy tak Pani się czuje, czy jest to związane z stanem zdrowia, ze stresem, czy jest to tzw. chroniczne zmęczenie, czy wiąże się z obniżonym nastrojem, z powodów psychologicznych. Pozdrawiam serdecznie