Co oznacza taki poziom d-dimerów po szczepieniu na Covid?

Witam, kilka dni temu zaszczepiłam się pfizerem. Czuje ból głowy, i ogólnie ból mięśni . Zrobilam sobie badanie na D dimery bo boje sie że dostanę zakrzepicy, tym. Bardziej że wstając rano czuje zatkany nos jak wyczyszcze to pojawiają się skrzepy krwi. D dimery wyszły 0.2na norme 0.5. Tylko że badając wcześniej D dimery wychodziły znacznie niższe np 0.05 czy 0.08 czy to jest powód do niepokoju?
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Nie jest to powód do niepokoju bo poziom D dimerów ma pani w normie. Najczęstszą przyczyną wzrostu wskaźnika jest stan zapalny. Niewielki stan zapalny może pojawić się po szczepieniu na Covid19. W czasie szczepienia dochodzi do wzrostu aktywności układu odpornościowego. Proszę obserwować u siebie objawy i w przypadku nasilenia dotychczasowych lub pojawienia się innych w przeciągu kilku następnych dni, proszę zgłosić się do lekarza. Szczepionka Pfizera nie powoduje powikłań zakrzepowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty