Co oznacza taki wynik badania płuc?
Witam otrzymałem dziś wyniki RTG klatki piersiowej:płuca bez zagęszczen ogniskowych nacieczen zapalnych i cech zastoju. Zatoki przeponowo zebrowe wolne kopuly przepony o gładkich obrysach. Serce kształtne prawidłowej wielkości wnęki naczyniowe nieposzerzone aorta prawidłowa elementy kostne klatki piersiowej odchyleń od normy nie wykazują proszę o opinie dziękuję

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
wyniki badań należy zawsze interpretować w oparciu o dolegliwości zgłaszane przez pacjenta czy historię jego chorób.
Niemniej na podstawie samego opisu można domniemywać, że w płucach nie dzieje się nic niepokojącego – nie ma tu żadnych zmian świadczących o toczącej się infekcji czy przebytych stanach zapalnych.
Jeśli jest Pan zainteresowany, to o wynikach badania RTG płuc i najczęstszych schorzeniach przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/interpretacja-zdjec-rtg-czestych-chorob-pluc.