Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taki wynik badania płuc?

Witam otrzymałem dziś wyniki RTG klatki piersiowej:płuca bez zagęszczen ogniskowych nacieczen zapalnych i cech zastoju. Zatoki przeponowo zebrowe wolne kopuly przepony o gładkich obrysach. Serce kształtne prawidłowej wielkości wnęki naczyniowe nieposzerzone aorta prawidłowa elementy kostne klatki piersiowej odchyleń od normy nie wykazują proszę o opinie dziękuję
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 2 miesiące temu

Tajemniczy zabójca - włóknienie płuc

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wyniki badań należy zawsze interpretować w oparciu o dolegliwości zgłaszane przez pacjenta czy historię jego chorób.

Niemniej na podstawie samego opisu można domniemywać, że w płucach nie dzieje się nic niepokojącego – nie ma tu żadnych zmian świadczących o toczącej się infekcji czy przebytych stanach zapalnych.

Jeśli jest Pan zainteresowany, to o wynikach badania RTG płuc i najczęstszych schorzeniach przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/interpretacja-zdjec-rtg-czestych-chorob-pluc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy