Co oznacza taki wynik mammografii 46-letniej kobiety?

Dzień dobry. Odebrałam wyniki mammografi. Piersi o budowie gruczołów-tłuszczowej, zagęszczonej, nieprzezierne dla promieni rtg. Brak uchwytnych cech naciekania i skupisk mikrozwapnień. W piersi lewej centralnie przyklatkowo zagęszczanie o śr 12 mm BIRADS 3. Skóra, brodawki sutkowe mm w normie, w dolach pachwinowych węzełki chłonne o śr 10 mm. Czy wystarczy wizyta u ginekologa czy należy z takim wynikiem udać się do onkologa? Renata 46 lat

BI-RADS 3 - badanie, w którym wykryto zmianę prawdopodobnie łagodną, ryzyko złośliwości wynosi do 2%, zaleca się kontrolę obrazową za 6 miesięcy, może dotyczyć zmian takich jak: skupiska mikrozwapnień, torbiele złożone, gruczolakowłókniaki, asymetryczne zagęszczenia. U kobiet z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka piersi zalecane jest wykonanie biopsji gruboigłowej i pobranie materiału do badania histopatologicznego.