Co oznacza ten guzek za uchem?

Witam. Tydzień temu pojawił mi się guzek za prawym uchem tak jakby na kosci. Był opuchnięty i bolał przy dotyku. Użyłam maść przeciwzapalna i na drugi dzień się zmniejszył trochę a po ok 3,4 dniach przestał bolec. Udałam się do lekarza poz ale dokładnie sama nie wiedziała co to ( węzeł chłonny raczej wykluczyła), zaleciła morfologię i crp, wyszło w normie. Teraz ten guzek mnie nie boli, jest sporo mniejszy niz tydzień temu ale nadal jest bo delikatnie widać go pod skóra. Czy to może być coś groźnego? Żadnych innych objawów nie mam. Głowa mnie nie bolała, nie miałam gorączki. Dodam, ze przez ok 3 dni orzed pojawieniem się zmiany miałam otwarte okno w aucie ze strony tej zmiany i spocona weszłam do klimatyzowanego pomieszczenia. Strasznie się boje. Mam poczekac tydzień jeszcze i rozszerze diagnostykę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy, w odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcamy do ponownego kontaktu z lekarzem rodzinnym lub chirurgiem. W treści pytania wspomina Pani, że guzek jest wyczuwalny pod palcami oraz widoczny gołym okiem. Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu wykonała Pani podstawowe badania krwi, które okazały się być w normie. Możliwe, że będzie trzeba te badania powtórzyć i poszerzyć diagnostykę o np. badania obrazowe. Z tego względu warto udać się na konsultację do lekarza rodzinnego, który może zadecyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym, wydając odpowiednie skierowania. Jeśli jest to twarda, nieruchoma narośl na kości to możliwe, że powinien ją zobaczyć chirurg. Mógłby ocenić jej wielkość, strukturę i kształt oraz jej charakter. Dzięki temu można byłoby podjąć decyzję o dalszym postępowaniu. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/wezly-chlonne. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.