Co oznacza wynik badania o wypadku samochodowym??

W styczniu miałam wypadek samochodowy (uderzył w tył mojego auta). Zaraz po wypadku kręciło mi się w głowie, ale innych obrażeń nie miałam. Teraz od ok. miesiąca drętwieje mi ręka i często bolą mnie kręgi piersiowe. Lekarz dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny. W opisie napisano: Wielopoziomowe zmiany dehydratacyjne tarcz międzykręgowych z obniżeniem ich wysokości. Niewielkie, tylne pośrodkowe wypukliny pierścieni włóknistych tarcz międzykręgowych C4-C5, C5-C6, C6-C7 uciskające przednią ścianę worka oponowego. Drobna osteofitoza krawędzi trzonów. Obfite zgrubienia śluzówkowe prawej zatoki szczękowej. Co to dla mnie oznacza?
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dehydratacja dysków oznacza zmniejszenie ich grubości przez odwodnienie, co w konsekwencji prowadzi do częściowej lub całkowitej utraty funkcji amortyzacyjnych krążków międzykręgowych. To z kolei prowadzi do postępowania zmian degeneracyjnych w obrębie kręgosłupa łącznie z uciskiem na okoliczne struktury korzeniowe, co może dawać dolegliwości bólowe, a także skutkować zaburzeniami czucia.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/dehydratacja-krazkow-miedzykregowych.

Proszę zwrócić się do lekarza, który zlecił badanie – ortopedy lub neurologa – powinien zadecydować o dalszym leczeniu. Prawdopodobnie będzie to farmakoterapia, a także fizjoterapia, mająca na celu zmniejszenie ucisku i dolegliwości bólowych.

Jeśli jest Pani zainteresowana, zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem na temat bólu kręgosłupa: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-kregoslup-bole-szyi-odcinka-ledzwiowego-i-piersiowego-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy