Co oznacza wynik badania rezonansem?
witam. co oznacza w badaniu rezonansu pojęcia : dehydrytacja krążków międzykręgowych, nierówności blaszak granicznych, uwypuklenie krążków ograniczających przestrzeń płynową worka oponowego, szerokopodstawna uwypuklenie krążków. jakie są tego objawy?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Najogólniej można to ująć w ten sposób, że badanie MRI zobrazowało u Pani chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Konieczna wizyta u lekarza zladzającego badanie lub neurochirurga celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.