Co oznacza wynik TK lędźwi 35-latki?

Witam. Po tomografii komputerowej kręgosłupa odcinek lędźwiowy zdiagnozowano mi wąski kanał kręgowy oraz wypukline L4-L5. Czy przy takim schorzeniu możliwe jest to aby bolamy mnie całe plecy od łopatek po posladki.? Martwię się bo bol utrzymuje się od miesiąca. I jest on różnego nasilenia. Czasem mam wrażenie że bola mnie nerki. I promieniuje pod zebra z przodu brzucha. Wizytę i neurologa mam dopiero w grudniu i rezonans również.

Witam serdecznie,

Miała Pani wykonywane badanie TK tylko odcinka lędźwiowego kręgosłupa, który zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię z uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych. Być może jest tak, że podobne zmiany ma Pani w odcinku piersiowym i/lub szyjnym kręgosłupa co tłumaczyłoby Pani dolegliwości bólowe.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.