Co oznaczają problemy z trawieniem w 25. tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 25 tyg ciąży i męczy mnie "długa powolna" biegunka. Nie jestem zmęczona, nie mam bólów żołądka, braku apetytu. Po prostu od ponad tyg, kiedy zjem śniadanie i mija jakis czas, czuję przelewanie w brzuchu, jakby żołądek nie trawił, tylko od razu muszę oddać rzadki stolec. Na drugi dzień wydaje się, że spokój i znów po południu to samo. Dziwne, bo od początku ciąży mialam zaparcia a tutaj taki odwrót. Nie brałam leków. Biegunka czy problem z trawieniem?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy dieta jakoś się zmieniła? Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza prowadzącego ciąże sadze ze może być wskazana kosnutacja lekarza gastroenterologa

Proponuję pić dużo płynów (woda niegazowana nisko zmineralizowana np. Żywiec Zdrój), żeby zapewnić prawidłowy bilans płynów.
Ponadto probiotyki doustnie będą wskazane, może to zatrucie pokarmowe, może powinna Pani zgłosić się do lekarza POZ celem ustalenia przyczyny tych biegunek.

pozdrawiam,
lek. A.Witkowska