Co oznaczają wyniki badana nasienia po roku starań o ciążę?

staramy sie z mężem o dziecko od roku,mamy wyniki badania nasienia wiec chcialabym sie dowiedziec czy sa dobre lepkość prawidłowa barwa opalizująca aglutynaty plemników brak całkowita liczba plemników w ejakulacie 21,9mln/ejak A ruchy postępowy szybki-11% B ruch postępowy wolny-15% C ruch w miejscu-12% D brak ruchu-62% objętość-5ml ph-8,1 ilość plemników w 1ml-4,38mln ilość ruchomych plemników- 38% ilość żywych plemników-39% ilość plemników o prawidł. budowie-2% leukocyty 1-3wpw

Odsyłam Państwa do lekarza, który diagnostykę prowadzi lub do norm WHO jakości nasienia ogólnodostępnych w internecie.