Co oznaczają zaburzenia pamięci u 63-latka?

Moj maz ma 63 lata I od trzech miesiecy nie potrafi sie skupic i tak jakby tracil pamiec,coraz wiecej rzeczy nie pamieta,co sie do Niego mowi itd....Bardzo boje sie o Niego,jakie ma zrobic badania?,czy mozna to zatrzymac ?prosze o wskazowki I dziekuje.

Witam!
Proszę zgłosić się do lekarza POZ, zbada fizykalnie, zleci wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, poziomy cukru, mocznika, elektrolitów, kwasu moczowego, gospodarkę lipidową. W zależności od wyników podejmie dalsze działanie. Wskazana konsultacja neurologiczna i psychiatryczna.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Dzień dobry, proszę zarejestrować się do internisty zostanie Pani zapewne pokierowana do odpowiednich specjalistów. Myślę że przede wszystkim lekarz neurolog będzie odpowiednią osobą do postawienia diagnozy. Przyczyn takich zachowań może być wiele.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, powodów zaburzeń pamięci może być wiele, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym, aby ustalić dalszy plan pomocy. Pozdrawiam serdecznie