Zaburzenia pamięci u 40-latka

Odnosnie chad . dlaczego ucieka mi pamiec co przed chwila robilem . a jak sobie puzniej prubuje przypomniec to sobie wymyslam ze moze zle sie zachowywalem .ze zrobilem cos nie tak ze moze cos zle powiedzialem i tak naprawde nie wiem co sie stalo. Tylko prosze nie pisac ze mam sie skonsultowac z lekarze .ja sie caly czas na wizyty zglaszam .poprostu tu chce zapytac

Dzień dobry,
Wydaje mi się, że przyczyn takiego stanu psychicznego jest kilka, ale nie jest możliwe wiarygodne wyjaśnienie Pana dolegliwości przez internet. To byłoby niezbyt odpowiedzialne, ponieważ wymaga odpowiedniej diagnostyki. Więc warto jednak skorzystać z konsultacji lekarza lub neuropsychologa.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Z tego co Pan pisze, problem dotyczy pojawiającego się poczucia winy, dysfunkcjonalnych myśli. Być może warto zastanowić się nad podjęciem psychoterapii, poza wizytami u lekarza psychiatry, które pozwoliłyby przyjrzeć się treściom pojawiających się myśli i okolicznościom, w których się one pojawiają. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Pana pytanie bez dokładnego opisu obserwowanego przez Pana problemu. Czasami, w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej (CHAD), takie poczucie winy, rozpamiętywanie swoich zachowań może pojawiać się w epizodzie depresji, kiedy przychodzi refleksja nad swoimi zachowaniami z okresu epizodu manii.
Pozdrawiam,
Karolina Pietrzak