Co oznaczają zaburzenia rytmu serca i nerwica?

Witam, mam stwierdziną nerwicę lękow,jednak z dnia na dzień jest lepiej i objawy ustępują. Nie miałam wczesniej objawowów związanych z sercem.Od 3 dni serce wieczorami zaczyna wariować.Puls sięga do 120/130, trwa koło 40 minut, mam 19 lat. Byłam 3 lata temu u kardiologa stwierdził, że z sercem wszystko okej, jedynie puls troszeczkę podwyższony, miałam robione 2 razy w ciagu dwóch miesięcy EKG tez nie wykazało nic złego oprócz tachykardii spowodowanej nerwicą. Nie wiem co myslec.

Witam,

Zaburzenia lękowe objawiają się przyspieszonym pulsem (tachykardią) i podwyższonym ciśnieniem krwi, uciskiem w klatce piersiowej, problemami gastrycznymi, wskutek pobudzenia układu współczulnego (nadnercza produkują katecholaminy - adrenalinę i noradrenalinę), w stanach zagrożenia, np., strach, gniew, organizm mobilizuje się do działania., może występować napięcie mięśniowe, ból w okolicy karku i pleców. Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy 3 czynniki lęku:
(1) Poznawczy (myśli, wyobrażenia).
(2) Fizjologiczny (doznania w ciele).
(3) Behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te aspekty wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania,
Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmieniać przekonania, dzięki którym łatwiej jest radzić sobie z problemami w życiu codziennym.
Pozdrawiam serdecznie