Zapytaj lekarza

7 2 8 , 9 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznakami ból brzucha u 53-latki?

Dzień dobry, mam 53 lata od maja brak okresu. Wszystko było. Kilka dni temu zaczęło mnie pobolewac w dole brzucha, ból jak na okres w tej chwili doszedł wzdety brzuch i kłucie z lewej stro y. Wi Po za tym samopoczucie jest dobre od czasu do czasu małe uderzenia gorąca. Czy to problemy czysto ginekologiczne?
KOBIETA, 53 LAT 2 tygodnie temu

Bóle ginekologiczne

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety trudno to ocenić. Jak mniemam jest Pani w okresie okołomenopauzalnym, co potwierdzają uderzenia gorąca i brak miesiączki od maja. Niewykluczone jednak, że te dolegliwości mają związek z pojawieniem się kolejnej menstruacji – w trakcie trwającego nawet 10 lat okresu okołomenopauzalnego krwawienia mogą pojawiać się nieregularnie, nawet raz na wiele miesięcy. Jeśli jest Pani zainteresowana, to szerzej o menopauzie w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-klimakterium.

Proszę zwrócić uwagę, czy dolegliwości ustępują, czy nasilają się. Jeżeli pojawią się dodatkowe lub ból przybierze na sile, to warto skonsultować się najpierw z internistą lub z ginekologiem w celu ustalenia czy powodem bólu nie jest zapalenie przydatków. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-przydatkow-przyczyny-objawy-leczenie.

Wykluczenie przyczyn ginekologicznych będzie wskazaniem do wykonania USG jamy brzusznej, by upewnić się, czy dolegliwości nie mają związku schorzeniami układu pokarmowego – np. z trzustką czy śledzioną.

Zachęcam do lektury naszego artykułu, w nim odnajdzie Pani więcej możliwych przyczyn bólu brzucha po lewej stronie: https://portal.abczdrowie.pl/jakim-chorobom-towarzyszy-bol-brzucha-z-lewej-strony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy