Co powinna zrobić osoba, której brak jest sensu życia?

Mam pytanie co zrobić ? Brak mi sensu życia .. ambicji.. Mam 18 lat. Chodzę do szkoły .. robię kurs na prawo jazdy... pracuje w sklepie.. Nie mam na nic ochoty. Każdego dnia ciężko mi jest wstac. Nie mam żadnych pasji .. zainteresowań.. brak mi chęci do życia. Nie uczę się wcale . Nie spotykam się ze znajomymi.. dla wszystkich jestem chamska. Przejmuje się najmniejszymi rzeczami.. nawet jak ktoś mi zwróci uwagę siedzi to tyle u mnie w głowie .. bardzo się zamartwiam.. jestem bardzo niegrzeczna. Nic mi się w życiu nie udaje tylko siedzę i placze. Mam chłopaka od 3 lat.. jest dla mnie dobry a ja wyzywam się na nim .. wszyscy się ode mnie odwrócili.. A ja nie mam chęci do życia . Co mam robić ?

Dzień Dobry Pani,

Odnosząc się do Pani słów, dotyczących sensu..., chcę Pani przesłać słowa, że tam gdzie nie widać sensu, ten sens się właśnie zaczyna...
(właśnie przez ten mały krok, który Pani zrobiła!, bo napisała Pani do Portalu, poszukując dla siebie zadowalających i skutecznych zmian).

A to jest możliwe!

Zacznę od tego, że zaimponowała mi Pani introspekcja (wgląd w siebie) jest Pani świadoma, co z Panią i u Pani się dzieje emocjonalnie, i taka świadomość jest potrzebna, by zmienić to, co Pani nie służy.

Zaprezentowane przez Panią symptomy wskazują na obniżony nastrój/stan prodepresyjny/depresyjny, co jest wskazaniem, by nie czekać i sięgnąć po potrzebne Pani wsparcie (psychologiczne/psychoterapeutyczne, celem dotarcia do przyczyny spadku (u Pani) energii życiowej.

Byłoby to możliwe w Poradni Zdrowia Psychicznego (jeśli ukończyła Pani osiemnaście lat) w ramach NFZ-tu, gdzie nie jest potrzebne skierowanie (lub prywatnie).

A jeśli nie, to już dzisiaj (ad hoc) proszę skontaktować się
z bezpłatnym Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, tel. 116 111, czynnym od pon. -sob. w godz. 12.00-20,00, gdzie mogłaby Pani uzyskać potrzebne wskazówki/wsparcie psychologiczne.

Zachęcam Panią mocno, by nie czekać i skorzystać ze specjalistycznego wsparcia.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605