Jak leczyć taki brak chęci do życia?

Nie chce mi się żyć moje życie nie ma sensu każdego dnia wstaje i cały dzień leżę boje się iść do pracy bo wiem już o tym nie dam sobie rady albo ze będę obgadywana i każdy będzie na mnie patrzył nie daje rady nie mam pieniędzy bo nie mam pracy mam 20 lat ale od kilku lat jest ze mną ciężko nie zdałam szkoły bo się wstydziłam do niech chodzić nie pójdę sama nigdzie bo się wstydzę nie mam ochoty żyć mam 20 lat nie mam nic nie umiem nic nie potrafię rozmawiać z ludźmi a co dopiero powiedzieć komuś prawde wszystko mnie boli zazdroszczę każdemu takiego szczęścia nie mam pracy rodziny nikogo nie ma nic ani nic nie chce żyć dlaczego chore dziecki nie mogą być zdrowe tylko ja jestem zdrowa one by się cieszyły ze mogą żyć normalnie a ja mogłabym być niepełnosprawna nie wiem dlaczego to życie jest takie żałosne w Polsce powinno być pozwolenie na eutanazje ale dlaczego moje życie nie ma sensu nie chce mi się żyć wszystkiego mi się odechciewa
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za podzielenie się doświadczaniem swoich stanów emocjonalnych i podjęcie wyzwania, by znaleźć dla siebie specjalistyczną pomoc.

Z Pani relacji wnioskuję, że jest Pani świadoma co i jak się z Panią dzieje i jak się Pani czuje sama ze sobą, i jest to zadowalający krok w poradzeniu sobie z trudnościami.

Zachęcam Panią mocno, by już! nie czekać i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i podjęcia komplementarnego leczenia (psychoterapii/farmakoterapii), by nabyła Pani umiejętności postrzegania tej barwnej rzeczywistości.

Co jeszcze Pani może?
Już dzisiaj!
Może Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie uzyska Pani wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).

Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy mają potrzebę ad hoc uzyskać potrzebne wsparcie.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) z każdego miejsca w Polsce.

Zachęcam Panią, by nie czekać i sięgnąć po niezbędną dla Pani pomoc.
Jestem przekonana, że jest w Pani dużo siły by podjąć ważny dla siebie krok, właśnie pomimo tego, że widzi Pani siebie i Świat w ciemnych barwach.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Brak chęci do życia...

Problem polega na tym, że nie mam w ogóle chęci do życia i nie wiem, dlaczego. I nie wiem, czego chcę od życia. Nie pracuję i nie mam drugiej połówki, nie potrafię się zakochać. Mam dopiero 22 lata - w tym wieku powinienem cieszyć się życiem, a jest zupełnie odwrotnie, wszystko mnie przygnębia, nie widzę najmniejszego sensu życia. Jedyne, co mnie przy nim trzyma, to rodzina i nic poza tym. Nie wiem, co z tym zrobić, nie wiem, do kogo z tym iść?

ponad rok temu
Mgr Joanna Żur-Teper
60 poziom zaufania

Witam,
opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na depresję, mam jednak zbyt mało danych, aby stwierdzić to z całą pewnością. Dlatego proponuję Panu wizytę u psychoterapeuty, który po dokładnym zbadaniu problemu będzie mógł postawić diagnozę i zaproponować leczenie, które w tej sytuacji będzie najlepsze dla Pana. Przede wszystkim należy dotrzeć do źródła problemów, wtedy będzie Pan mógł przepracować je wspólnie z terapeutą.
Nie należy zwlekać z podjęciem decyzji o leczeniu, ponieważ objawy mogą się nasilić. Proszę pamiętać, że im szybciej podejmie Pan leczenie, tym szybciej wróci Pan do zdrowia. Pomoc uzyska Pan w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Pozdrawiam serdecznie
 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczyć ciągłe zmęczenie i brak chęci do życia?

Od dwóch lat nie mam siły na nic, do aktywności zapalam się mocno, ale na chwilę. Nie potrafię się z niczego cieszyć. Jestem rozdrażniony i często wybucham. Męczą mnie lęki - w wielu sytuacjach dopatruję się spisku - cały świat chce mi zaszkodzić. Znacznie ograniczyłem swoje życie towarzyskie, zaczynam patrzeć na większość ludzi z obrzydzeniem. Miewam myśli samobójcze. Budzę się z myślą :" Obudziłem się - niestety". Jestem często zmęczony, mimo że nie mam ku temu powodów. Mam już tego dość...
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

To o czym Pan wspomina domyślam się, że jest dla Pana trudne i powoduje niechciane nastroje.
Myślę, że warto by porozmawiał Pan z kimś dla Pana ważnym. O swoich lękach, o myślach, o tym jak zmieniło się Pana życie, o tym czego Pan potrzebuje. Proszę dać sobie przyzwolenie na smutek, lęk, niechęć, trudne emocje itd.
Ponadto proponuję Panu wizytę u psychoterapeuty celem diagnostyki i ew. pracy na przyszłość. To naprawdę może znacząco odmienić Pana myśli, a myśli zmieniają działanie.
Do momentu wizyty u psychoterapeuty proponuję skorzystać w trudnych chwilach z tel. 116 123 - bezpłatnej infolinii: Telefon Zaufania dla Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym.

Życzę Panu odwagi i otwarcia na nowe,
Dariusz Pysz-Waberski

0

Dzień dobry.

Zachęcam Pana do skontaktowania się ze specjalistą. Taka wizyta powinna odbyć się już w sytuacji, kiedy ktoś przez długi czas odczuwa zmęczenie, czuje się rozdrażniony i przezywa stany lękowe. Jeśli miewa Pan myśli samobójcze, to jest to tym bardziej konieczne.

Oczywiście pomocny może okazać się psycholog, jednak na początku proponuję, żeby zgłosił się Pan do lekarza psychiatry. Postawi on diagnozę i zaproponuje dalsze kroki.

Rozumiem, że Pana sytuacja jest trudna i chciałby ją Pan zmienić. Dobrze, że zdecydował się Pan napisać, teraz zachęcam do podjęcia kolejnego kroku i umówienia się na wizytę.

Życzę powodzenia
Tomasz Krasuski

0

Witam,
Drogi Panie, bardzo dobrze, że szuka Pan przyczyn zmian w swoim funkcjonowaniu. Niepokojące jest, że problem istnieje już od pewnego czasu. Z opisu wynika, że samopoczucie utrudnia funkcjonowanie w wielu sferach życia, kontakt z ludźmi, aktywność zawodową. W takiej sytuacji, a dodatkowo, przy występujących myślach samobójczych, konsultacja ze specjalistą, jest wysoce zalecana. Psychiatra oceni sytuacje, być może zaproponuje leczenie farmakologiczne. Niezależnie od diagnozy i terapii medycznej, potrzebne jest wsparcie psychoterapeutyczne. Dobra terapia zapewni szybsze efekty lecznicze, a także zmniejszy się ryzyko ponownych problemów w przyszłości.
Pozdrawiam serdecznie.

0

Witam serdecznie,

Z tego co Pan opisuje, sytuacja trwa już długo- zbyt długo. Najwyższy czas aby poszukać specjalistycznej pomocy u psychoterapeuty, podjąć terapię, aby dać sobie szansę na zmianę postrzegania ludzi i świata, w szczególności niepokojące są pojawiające się myśli samobójcze.
Proszę nie zwlekać z poszukaniem pomocy,

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek

0

Witam, napisał Pan że czuje spadek energii, nie odczuwa radości, jest rozdrażniony i wybuchowy, odczuwa lęk. Ograniczył życie towarzyskie. Miewa myśli samobójcze. Opisane objawy mogą towarzyszyć zaburzeniom depresyjnym. Nie należy ich lekceważyć. To dobrze że szuka Pan pomocy. Proszę skorzystać z konsultacji w poradni zdrowia psychicznego, pomocy lekarza psychiatry i psychologa, podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie

0

Witam Pana
Aby Panu pomóc należy określić, co dokładnie Panu dolega.
Pana objawy mogą wskazywać zarówno na zaburzenia
nerwicowe jak też na poważną chorobę,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji z psychologiem lub z psychiatrą,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Niezmiernie ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął
leczenie ewentualnie psychoterapię, gdyż Pana objawy
mogą przerodzić się w poważne zaburzenia.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatrą
a przede wszystkim z psychoterapeutą.
Terapeuta pomoże Panu zrozumieć psychiczne konflikty
powstałe na przestrzeni życia, które przyczyniły się
do powstania opisanych przez Pana zaburzeń
oraz odzyskać równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty