Jak leczyć taki brak chęci do życia?

Nie chce mi się żyć moje życie nie ma sensu każdego dnia wstaje i cały dzień leżę boje się iść do pracy bo wiem już o tym nie dam sobie rady albo ze będę obgadywana i każdy będzie na mnie patrzył nie daje rady nie mam pieniędzy bo nie mam pracy mam 20 lat ale od kilku lat jest ze mną ciężko nie zdałam szkoły bo się wstydziłam do niech chodzić nie pójdę sama nigdzie bo się wstydzę nie mam ochoty żyć mam 20 lat nie mam nic nie umiem nic nie potrafię rozmawiać z ludźmi a co dopiero powiedzieć komuś prawde wszystko mnie boli zazdroszczę każdemu takiego szczęścia nie mam pracy rodziny nikogo nie ma nic ani nic nie chce żyć dlaczego chore dziecki nie mogą być zdrowe tylko ja jestem zdrowa one by się cieszyły ze mogą żyć normalnie a ja mogłabym być niepełnosprawna nie wiem dlaczego to życie jest takie żałosne w Polsce powinno być pozwolenie na eutanazje ale dlaczego moje życie nie ma sensu nie chce mi się żyć wszystkiego mi się odechciewa

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za podzielenie się doświadczaniem swoich stanów emocjonalnych i podjęcie wyzwania, by znaleźć dla siebie specjalistyczną pomoc.

Z Pani relacji wnioskuję, że jest Pani świadoma co i jak się z Panią dzieje i jak się Pani czuje sama ze sobą, i jest to zadowalający krok w poradzeniu sobie z trudnościami.

Zachęcam Panią mocno, by już! nie czekać i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i podjęcia komplementarnego leczenia (psychoterapii/farmakoterapii), by nabyła Pani umiejętności postrzegania tej barwnej rzeczywistości.

Co jeszcze Pani może?
Już dzisiaj!
Może Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie uzyska Pani wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).

Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy mają potrzebę ad hoc uzyskać potrzebne wsparcie.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) z każdego miejsca w Polsce.

Zachęcam Panią, by nie czekać i sięgnąć po niezbędną dla Pani pomoc.
Jestem przekonana, że jest w Pani dużo siły by podjąć ważny dla siebie krok, właśnie pomimo tego, że widzi Pani siebie i Świat w ciemnych barwach.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605