Jak radzić sobie z pogorszeniem stanu psychicznego?

Witam. Ostatnio zaczęłam bardzo martwić się o swój stan psychiczny. Od zawsze byłam osobą nadwrażliwą jeśli chodzi o różne sprawy, bardzo dużo się stresowałam nawet najbardziej błahymi rzeczami (tak niestety zostało do teraz). Od tego roku mój stan psychiczny znacznie się pogorszył, 2 razy zdarzyło mi się okaleczać (nie były to jakieś wielkie rany), miałam także momenty w których nie miałam ochoty już żyć i wcześniej mimo, że miałam takie myśli to zawsze wiedziałam, że nie jestem w stanie tego zrobić, niestety od rozpoczęcia tego roku nie jestem już tego taka pewna. Nie wiem do kogo mogłabym się udać, cały czas mam w głowie, że nigdy nic mi nie wychodzi i odkąd studiuje jest jeszcze gorzej, ponieważ jestem z dala od domu i czuję się w jakiś sposób samotna. Moje problemy zaczęły się dość dawno jednak teraz zaczynam się bać sama siebie z każdym dniem. Nie stać mnie na prywatne wizyty w jakichś klinikach i nie wiem do kogo mogłabym zwrócić się o jakąkolwiek pomoc. Rozmawiałam z moim partnerem na ten temat jednak to nie pomaga za bardzo i dalej potrafię przepłakać całą noc bo źle czuję się ze sobą. Straciłam już jakiekolwiek chęci do czegokolwiek. Nawet pisząc o tym łzy cisną mi się do oczu, bo już nie wiem co mogę zrobić. Dziękuję z góry za pomoc i odpowiedź.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za kontakt oraz za podzielenie się swoimi obawami, związanymi z pogorszeniem się stanu psychicznego
oraz podjęcie przez Panią wyzwania, by znaleźć dla siebie potrzebną Pani pomoc specjalistyczną.

Z Pani relacji wnioskuję, że jest Pani świadoma Co i Jak się z Panią dzieje i Jak się Pani czuje sama ze sobą.

Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na objawy stanu depresyjnego, który przyczynia się u Pani do postrzegania samej siebie, Ludzi oraz Świata, w ciemnych, nieadekwatnych do rzeczywistości barwach.

Proszę nie czekać, objawy samoistnie nie miną.
Zachęcam Panią mocno, by skontaktować się osobiście z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu (bez skierowania) celem
diagnostyki symptomatycznej oraz podjęcia komplementarnego leczenia (psychoterapii/farmakoterapii?

Co może Pani jeszcze?
Już dzisiaj, albo kiedy tylko pojawią się niepokojące Panią myśli
może Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie uzyskałaby Pani wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy).

Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy mają potrzebę ad hoc uzyskać potrzebną pomoc i wsparcie specjalistyczne.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) i z każdego miejsca w Polsce.

Tak nie musi być!

Zachęcam Panią, by nie czekać i sięgnąć po tak potrzebną Pani pomoc.

Wspieram Panią mentalnie :)
Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605