Co powinna zrobić osoba po odstawieniu Propranololu?

Witam,prosze o rade , odstawilam propranolol bo zorientowalam sie ze ma duzo ubocznych dzialan ,wczesniej tego nie sprawdzalam ,wiem to moja wina ,zufalam lekarzowi ze to skutecznie obniza cisnienie i uspakaja ,Teraz po kilku latach widze ze nie powinnam tego brac ,nie mam wysokiego cisnienia ,czasem w pracy jestem zdenerwowana ale jak wszyscy .chce oczyscic organizm z tego leku,prosze o pomoc.nie mieszkam w Polsce tylko uk czy to mozliwe????? Zuzanna

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Organizm sam metabolizuje dane substancje, więc odstawienie leku jest wystarczającym krokiem aby organizm się z niego oczyścił. Proponuję jednak skontaktować się z lekarzem i przedstawić mu swoją sytuację, ponieważ samodzielne odstawianie leków może być niebezpieczne a dolegliwości mogą powrócić. Część leków wymaga stopniowe zmniejszanie dawki aż do całkowitego odstawienia.