Co powinnam zrobić z mlekiem w takiej sytuacji?

Dzień dobry, Ze względu na rozpoczęcie leczenia żółtaczki będę musiała 13.04.2021 odstawić od piersi syna (syn 18.04.2021 skończy 8 miesięcy), jednak bardzo chciałabym chociaż jeszcze przez miesiąc lub dłużej karmić syna swoim mlekiem, czy mogę od dzisiaj ściągać mleko swoje i zamrażać a później od 13.04 podać synowi przez miesiąc lub dłużej w zależności ile uda mi się do tego czasu odciągnąć? Czy mleko mrożone odciągnięte wcześniej nie będzie się już dla niego nadawało?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli mleko będzie Pani przechowywać w zamrażalniku w temperaturze -18 stopni, to może tam spędzić nawet 6 miesięcy, w wyższych temperaturach – tylko 2 tygodnie. Może Pani zatem już teraz zacząć odciągać pokarm, proszę tylko pamiętać, by umieszczać je w specjalnych pojemnikach lub woreczkach przeznaczonych do przechowywania kobiecego mleka.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/przechowywanie-pokarmu-matki.

Po rozmrożeniu mleko można przetrzymywać w temperaturze pokojowej przez 6 godzin, a przez 6 dni w lodówce.

Być może także ten materiał Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/co-wiesz-o-mleku-mamy-nukleotydy-przeciwciala-enzymy-poznaj-skladniki-ktore-czynia-ten-pokarm-wyjatkowym.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.