Witam,
rozumiem, że konsultacja internistyczna się odbyła, badanie krwi prawidłowe, zalecana jest też konsultacja kardiologiczna, w celu wyeliminowania chorób serca.
Śmierć bliskiej osoby jest bardzo obciążająca dla organizmu człowieka, który bezpośrednio przeżywa ból i cierpienie związane z chorobą lub nagłym odejściem bliskiej osoby. Żałoba jest fazą adaptacji, procesem radzenia sobie ze stresem, z cierpieniem emocjonalnym i psychicznym, który utrzymuje się przez rok, jeśli się przedłuża wymaga leczenia.
Na każdym etapie zalecane jest wsparcie psychologiczne, łatwiej będzie Pani poradzić sobie z problemem
Dzień dobry. Na zdarzenie pozytywne odpowiadamy wzmożoną aktywnością, energią do działania, optymizmem. Również nasze ciało funkcjonuje lepiej. Oczywiście, na stres i trudne wydarzenia reagujemy w sposób podobny do tego, który Pani opisuje. Strata bliskiej osoby jest jednym z najkosztowniejszych wydarzeń życiowych. Smutek, apatia i trudności funkcjonowania w wielu obszarach są adekwatną reakcją na to zdarzenie. Często zdarza się, że podświadomie nie chcemy się skonfrontować z bólem i wtedy reagujemy zupełnie niezrozumiale do sytuacji. Wynika to z lęku, że sobie nie poradzimy ze smutkiem. Pani objawy wskazują, że czuje się Pani na siłach, by skonfrontować się z własnymi odczuciami. Nie zmienia to jednak faktu, że ten stan jest bardzo obciążający. Do tego jest Pani młodą osobą, a młodość już sama w sobie jest czasem trudnym. Życie, otoczenia stawia nam wymagania jak dojrzałym dorosłym, a tym czasem u progu życia nie mamy jeszcze wystarczającego doświadczenia, by sprawnie podejmować decyzje i sprostać wyzwaniom. Zachęcam Panią do konsultacji z psychologiem, wsparcie specjalisty pozwoli Pani na odnalezienie się w obecnej sytuacji i dostarczy wskazówki na przyszłość w kwestii radzenia sobie ze stresem. Pozdrawiam serdecznie.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co powoduje codzienne bóle głowy od 3 miesięcy? – odpowiada Mgr Irena Mielnik - Madej
- Zawroty głowy, ciągłe zmęczenie, ból kończyn i mrowienie ciała po zmianie miejsca zamieszkania – odpowiada Mgr Anga Aleksandrowicz
- Co powoduje ciągłe zmęczenie? – odpowiada Dr Krzysztof Dudziński
- Schudnięcie z powodu ciągłego lęku i stresu – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Depresja po stracie dziecka w 5. tygodniu ciąży – odpowiada Lek. Paweł Brudkiewicz
- Jak leczyć derealizacje? – odpowiada Mgr Adam Kowalewski
- Chwilowy zanik pamięci podczas dzwonienia na pogotowie – odpowiada Mgr Zuzanna Starczewska
- Ciągły niepokój, zawroty głowy oraz problemy z koncentracją i pamięcią – odpowiada Mgr Jakub Bieniecki
- Problemy z sercem, zawroty głowy, uczucie omdlenia, senność, biegunki i wzdęcia – odpowiada lek. Magdalena Reszczyńska
- Rozstanie z rodziną i chodzenie przy pomocy chodzika u 36-latka – odpowiada Mgr Katarzyna Włoch
artykuły
Wojna zostawia trwałe ślady w psychice. Jak radzić sobie z zespołem stresu pourazowego?
Jesteśmy świadkami konfliktu zbrojnego w Ukrainie.
Muszą zostawić bliskich i cały dorobek życia w Ukrainie. Jak sobie radzić ze stratą w obliczu wojny?
Tracą wszystko w obliczu wojny w Ukrainie - najbli
Rozbita rodzina a depresja
Rodzina jest jednostką, która ma zapewniać odpowie