Co powoduje pieczenie i mrowienie różnych części ciała?

Witam. Mam nerwicę lękową. Jestem nałogowym palaczem. Pewnego razu zatrułem się papierosami. Wzmogłem napięcie leżąc i poczułem pieczenie i mrowienie w okolicach szyi które przeszło na okolicę czaszki, rąk, nóg, kregosłupa. To pozostało mi do dziś. Bole mięsniowe, zesztywnienie czoła, mrowienie jezyka. Co to może być. Pozdrawiam.

Opisane przez Pana objawy jak najbardziej mogą być związane z zaburzeniami lękowymi. Czy uczęszcza Pan na terapię? Jeśli nie, warto byłoby pomyśleć o psychoterapii poznawczo-behawioralnej - na sesjach będzie mógł Pan nauczyć się przerywać to błędne koło lęku i objawów somatycznych, które nawzajem na siebie wpływają i się wzmacniają.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Justyna Sordyl-Grajcar
www.psychoterapeutakatowice.pl
psychoterapeutakatowice@gmail.com