Co powoduje przybieranie na wadze i co oznaczają wyniki testosteronu?

WItam,błagam o pomoc.W ciągu dwóch miesięcy utyłam z 50 do 67 kg nie zmieniając niczego w diecie. Tarczyca ok, brak haszimoto.Znaleziono lekką insulinooporność-dostalam na noc metformax 500 i nadal tyje. W badaniach wyszedł testosteron wolny 0,03 ng/ml ale lekarka powiedziała, że to tak może być i przepisała mi leki na odchudzanie za 500pln :-( Jestem załamana. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam, Aga.

Leki i suplementy na odchudzanie nie przyniosą rezultatów jeśli nie zmienimy naszego modelu odżywiania. Bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu żywieniowo-chorobowego ciężko jest przekazać wskazówki które przyniosą oczekiwany rezultat. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka, przygotowanie indywidualnego planu żywieniowego dostosowanego do Pani potrzeb oraz edukacja żywieniowa która przyczyni się do zwiększenia świadomości względem własnego zdrowia i odżywiania.