Zmiana stylu odżywiania i wykonywanie ćwiczeń fizycznych a przybieranie na wadze

Od tygodnia zaczęłam mniej jeść znaczy się jem normalnie 5 razy dziennie tylko zdrowiej i mniejsze porcje oraz i ćwiczę  ale zauważyłam że tyję jeszcze bardziej w ogóle nic to nie daje. Dlaczego? co mam z tym zrobić? Proszę o pomoc jest to dla mnie ważne, i czasami gdy jest fajna pogoda to biegam z 10 min. A mimo to czuję się tak jak beczka mało co nie pękne. + pije dużo :) Proszę o pomoc! bardzo proszę!

Witam. 5 dni to niekiedy zbyt krótki okres aby zaobserwować efekty działania diety. Być może Pani samopoczucie związane jest z działaniem hormonów podczas 2 fazy cyklu miesięcznego i zatrzymaniem w organizmie wody.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Możliwe, że zwiększając ilość posiłków, zwiększyła Pani ilość jedzenia. Czasami też sport staje się stresorem dla organizmu i zamiast chudnąć tyjemy. Proponuję na razie skupić się na diecie, nie zmieniając innych elementów planu dnia. Nie ma potrzeby jedzenia 5 razy dziennie jeżeli dietę skomponujemy ze świeżych, nieprzetworzonych produktów: warzyw i do nich mięso, ryby, drób, nabiał, jaja, zdrowe tłuszcze (masło, oliwa, nie oleje rafinowane), czasem owoce jagodowe, chleb na zakwasie, orzechy i pestki. Należy jeść powoli, do syta. Ograniczyć maksymalnie zboża i cukier w każdej postaci (też soki). Jeżeli przyzwyczai się Pani do nowego stylu życia (4-8 tygodni), wtedy można włączyć nową aktywność fizyczną. Dużo spać i się nie stresować :)

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań.

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska