Wieczorne objadanie się i przybieranie na wadze przy przewlekłej depresji

Witam jestem chora na depresje od 12 lat raz jest lepiej raz gorzej ale walczę z tą chorobą teraz moim problemem jest to że tyję wieczorami obżeram się masakra jak nad tym zapanować? wiem nie podjadać ale to jest silniejsze ode mnie . Prosze o pomoc Ania
ponad rok temu

Witam, serdecznie, to, że podjadamy najcześciej gdzieś ma swoją przyczynę. Zwykle jest tak, że na codzień żywimy się nieregularnie, staramy się "zdrowo" odżywiać rezygnująć z węglowodanów takich jak pieczywo, ziemniaki, ryże, kasze itp. Tym samym zubażamy dietę o produkty które dają nam możliwość utrzymania sytości dłużej niż na godzinę czy dwie. Fakt, że jemy nieregularnie i robimy zbyt duże rpzerwy pomiędzy posiłkami sprawia, żę doprowadzamy do dużych spadków poziomu cukru we krwi co wpływa na pojawienie się dużego odczucia głodu na słodycze, w konsekwencji zjadamy zawsze coś słodkiego. proponuję uregulować trochę swój jadłospis zaplanować ok 5 posiłków w ciągu dna- zjadanych co 3-4 h, wtedy unikniemy wieczornego dojadania, bo organizm bedzie nasycony i nie będzie upominał się o słodycze. Jesli sama sobie Pani nie jest w stanie poradzić z odpowiednim uregulowaniem diety proponuję odwiedzić poradnię żywieniową - dietetyk napewno dobierze dobry plan dla Pani.

Witam,
Najlepiej znaleźć jakąś formę spędzenia czasu wieczorem, która pozwoli zapomnieć o lodówce. Może to być spacer, pływanie, fitness, ciekawa lektura, teatr, kino, zaangażowanie się w działalność charytatywną....lub coś , co Panią zaabsorbuje na tyle żeby zapomnieć o wieczornym podjadaniu! Pomocna też będzie wizyta u specjalisty dietetyka, który dopasuję dietę do Pani indywidualnych potrzeb, trybu życia, preferencji żywieniowych i Pani jednostki chorobowej.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl