Odchudzanie a mało urozmaicony jadłospis i słodycze

Witam mam 13 lat 164cm wzrostu i waże 83 kg. Mój rozkład żywieniowy jest mało urozmaicony dziennie zjadam 3 duże posiłki z podjadaniem . Jem dużo owocuw i warzyw ale i niestety pochłaniam dużo słodyczy i węglowodanów także pije napoje gazowane . Dużo jeżdze rowerem i wieczorem biegam ze znajomymi około 1 godz ale potem znowu się napycham i wszystko na marne . Chciała bym ważyć 65 kg i chce wyglądać szczupło tak jak moje koleżaniki dlatego zgłosiłam się o pomoc specjalistów.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Sama Pani doskonale identyfikuje swój problem.Proszę zrezygnować z podjadania między posiłkami słodyczy oraz picia słodkich napojów gazowanych. Polecam bardziej urozmaicić dietę, zwłaszcza w różnego rodzaju warzywa. Życzę wytrwałości i trzymam kciuki.

Witam, z tego co napisałaś jesteś świadoma popełnianych błędów żywieniowych – moja rada wyeliminuj je, a masa ciała powinna zacząć spadać. Jedz więc 4-5 małym posiłków, co około 3 godziny, unikaj słodyczy (jedz je 1-2 razy w tygodniu nie częściej – w małych ilościach, najlepiej gorzką czekoladę lub ciasto domowej roboty – typu drożdżowe), wyeliminuj gazowane napoje, unikaj przekąsek i podjadania typu paluszki krakersy, chipsy, żelki, produkty typu fast food, itp. Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej (minimum 3 razy w tygodniu). Pozdrawiam.