Niska masa ciała i problemy z przytyciem

Witam. Mój problem dotyczy niskiej masy ciała. Mam 166 cm i ważę 43-44 kg. Jem bardzo dużo, 4-5 posiłków dziennie, podjadam między posiłkami i często jem przed spaniem. Posiłki, które jem mają dużo kalorii. Czy powinnam udać się do lekarza po odpowiednią dietę czy to jednak szybka przemiana materii ?
ponad rok temu

Witam,
Warto zasięgnąć fachowej porady lekarskiej. Specjalista na pewno zleci eci komplet badań i dopiero wtedy będzie można ustalić trafną diagnozę.
Być może ma Pani budowę ciała ektomorfika - charakteryzującą się szczupłą sylwetką, mało rozłożystą strukturą szkieletu. Mięśnie u ektomorfika nie przyrastają takszybko jak by tego chcieli, a przemiana materii jest bardzo szybka.
Ektomorfik musi się sporo napracować żeby jego sylwetka nabrała pełneijszych kształtów, ale jest to możliwe dzięki dobrze dobranemu treningowi i odpowiedniej diecie, obejmującej nawet 5-7 posiłków. Zachęcam, aby najpierw udać się do lekarza, a następnie do dietetyka, który ułoży prawidłowo zbilansowaną dietę. Pomocne będą także wskazówki osobistego trenera.
Pozdrawiam,
Katarzyna Migoń,
www.provita-katowice.pl